اگر از داشتن جوش‌های متعدد بر روی پوست صورت و بدن خود رنج می‌برید و اکثر محصولات شیمیایی را جهت از بین بردن جوش استفاده کرده اید و نتیجه ای نگرفته اید ، تک رژ به شما لیموی خوش بو و خوشمزه را پیشنهاد میدهد.

 

لیموترش دارای ویتامین C فراوانی میباشد و میتواند چربی پوست شما را کم ، جوش صورت شما را ناپدید و همچنین جای جوش یا همان اسکار را کمرنگ تر نمیاد ،آب لیمو ترش خاصیت انقباض و سفت کنندگی پوست را دارد ، پس میتواند همانند یک لیفتینگ طبیعی برای شما عمل کند ، در کل معجزه ای برای زیبایی شما باشد .

josh sorat (2)

لیمو برای جوش صورت و بدن

 

حال یه یک سوال برای شما پیش می‌آید ! لیمو ترش را برای جوش ، چگونه استفاده کنیم؟؟

 

۱) ترکیب اب لیمو ترش تازه + همان مقدار آب ( پوست چرب )

یک قاشق غداخوری اب لیمو ترش تازه + یک قاشق غذاخوری آب را ترکیب کنید و به ارامی‌با پنبه یا پد به پوست صورت و گردنتان بزنید و بعد از ۲۰ دقیقه با آب ولرم نسبتا خنک بشوید.

 

۲) ترکیب آب لیمو ترش تازه با پودر نخود خام (انواع پوست ، بیشتر برای پوست چرب )

یک ق چ آب لیمو ترش + یک قاشق ق خ پودر نخود خام ( نخود را با آسیاب پودر کنید و از صافی ریز رد کنید ) + مقداری آب

این ترکیب باید حالت خمیری نرم پیدا کند ، خمیر لطیف را به پوستتان بزنید و بعد ۲۰ دقیقه با اب ولرم بشویید ، این ماسک برای جای جوش صورت فوق العاده می‌باشد .

 

۳) ترکیب آب لیمو ترش با ماست ( پوست‌های خشک )

یک ق چ آب لیمو ترش تازه + ۱ ق مربا خوری ماست ، با هم قاطی کنید و بر روی پوست صورت و گردن خود با پنبه یا پد به آرامی‌بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه بشویید .

این ماسک‌ها علاوه بر چربی زدایی پوست ، سفید کردن پوست صورت , از بین بردن جوش صورت , از بین بردن جای جوش به لطیف و نرم شدن پوست صورت و گردن شما کمک میکند .

 

منبع: تک رژ