دتاکس واتر یا اب سم زدا از مهمترین گزینه‌هایی است که شما باید در برنامه روزانه خود بگنجانیند.از انجایی که بهتون قول داده بودم روند رژیم و تغییر سبک غذا خوردن جدید را برایتان بگویم ، این روش یکی از ان تغییرات بزرگ است.

vitamin-detox-water-for-a-flat-stomach-and-clear-skin

لاغری با دتاکس واتر (Detox Water)

لیمو و زنجبیل به تنهایی باعث لاغری میشه.حالا چرا؟؟

کاری که زنجبیل انجام میده،تاثیر مستقیم روی روده بزرگ و معدست.

زنجبیل مثل یک پاک کن روده بزرگ رو تمیز میکنه. خود روده با ترکیب باکتریها ایجاد گاز میکنه و با فشار گاز و حرکات روده مدفوع رو دفع میکنه. اما زنجبیل این کار رو برای روده اسون میکنه و دیواره‌های روده رو هم تمیز و تقویت میکنه.

اگر مبتلا به یبوست هستید. با این روش کار شما اسونتر خواهد بود.روزتون رو با نوشیدن این نوع اب‌ها شروع کنید.بدن سالم حداقل روزی سه بار باید دفع راحتی داشته باشه.

در غیر اینصورت شما دچار پیماریهایی خواهید شد که حتی فکرشم نخواهید کرد که به دلیل دفع نادرسته.پس اگر یبوست دارید زنجبیل رو توی تموم دستورایی که راجع به دتاکس واتر‌ها میدم بگنجونید.

این اب‌ها هم برای افراد چاق و هم برای لاغرها ضروریه.اگر مشکل سوزش معده دارین ابدا لیمو رو توی اب نچلونید.

این اب‌ها بهتره که بین ١۵ تا ٣٠ دقیقه قبل از مصرف اماده بشه و بعد توش یخ بریزین و و بنوشید.لاغر‌ها میتونن به جای اب از سودا یا اب گاز دار استفاده کنند که البته توصیه نمیکنم.

این اب‌ها نباید جایگزین اب معمولی بشه. شما از این اب‌ها رو در طول یک روز باید مصرف کنید و در کنارش اب معمولی هم بنوشید.از اونجاییکه تا اینجا متوجه شدید پاک سازی دستگاه گوارش تاثیر مستقیم روى پوست ، شفافیت عنبیه چشم و براقی موهاتون داره.

گریپ فروت با ذائقه همه سازگار نیست و همه دوسش ندارن.اما من روش جالبیو بهتون پیشنهاد میکنم:

نصف یک عدد گریپ فروت بزرگ با یا بدون پوست
کمی گشنیز یا نعنا
اب به مقدار لازم

طرز تهیه:
به تجربه شخصی میگم که گریپ فروت رو پوست کنید و خرد کنید. بدون اینکه فشارش بدین بندازین توی لیوان و روش به اندازه دلخواه گشنیز یا نعنا بریزین .اونم نیازی نیست له کنید.

روش اب بریزین و بیست دقیقه بذارین توی یخچال و بعد نوش جان کنید.وقتی تموم شد میتونین دوباره روش اب بریزین و بذارین یه ربع بمونه و بازم نوش جان کنید

کلا در مورد اب‌های سم زدا،تا زمانیکه میوه‌ها و سبزیجات هنوز تازست میتونین هی اب بریزین روش و نوش جان کنید.من گاهی تا سه بار ازش استفاده میکنم.

اما در مورد دتاکس واتر‌هایی که توش توت فرنگی داره بیشتر از دو بار نمیشه.چون بافت میوه کاملا تخریب میشه و با ذائقه من سازگار نیست. شاید شما دوست داشته باشین.

برای تهیه یک نوع دتاکس عالیه دیگه، براى یک پارچ استفاده از یک فنجان برگ تازه نعناع و دو ق غ زنجبیل تازه خرد شده کافی است.حداقل یک ساعت باید بمونه.

میتونید بهش ١/۴ لیمو ترش هم اضافه کنید.
پس از خنک شدن در یخچال مصرف کنید.
اگر دوست دارین به عنوان شربت استفاده بشه بهتره یک ق عسل طبیعى رو جایگزین شکر کنید و قبل از اینکه بره توى یخچال بهش اضافه کنید.

منبع: تک رژ